مقالات ساختمانی

دایرکتوری مقالات ساختمانی

گچ ساختمانی:

گچ ساختمانی از جمله مصالحی است که در صنعت ساختمان سازی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و به علت ویژگی هایی زیادی که دارد از زمانهای قدیم در امر ساختمان سازی مورد مصرف قرار می گیرد. در بسیاری از ساختمانهای قدیمی مخصوصا در دوران صفویه که اغلب آنها در اصفهان موجود می باشد

گچ نقش زیادی داشته است و گچ بری های بسیار زیبا از آن دوران به جا مانده است.

گچ به علت خواص خود از اولین گام در ایجاد یک بنا که پیاده کردن حدود زمین می باشد و با اصطلاح برای ریختن رنگ اطراف زمین مورد نیاز می باشد و همچنین تا آخرین مراحل بنا که سفید کاری و نصب سنگ است باز هم گچ مورد نیاز است و حتی در نقاشی ساختمان هم از گچ استفاده می نمایند.

منابع تهیه گچ:

گچ از پختن و آسیاب کردن سنگ گچ بدست می آید. سنگ گچ از گروه مصالح ساختمانی کلسیم دار است که بطور وفور در طبیعت یافت می شود و تقریبا در تمام نقاط روی زمین وجود دارد و از لحاظ فراوانی در طبیعت در ردیف پنجم می باشد.

در ایران هم تقریبا در تمام نقاط کشور مخصوصا در کویر مرکزی و اطراف تهران ، جاجرود، آذربایجان یافت می شود.

سنگ گچ از سنگ های ته نشینی است و به علت میل ترکیبی شدیدی که دارد بطور خالص با فرمول: 2H2o،cso2 یافت نمی شود.

بیشتر به دو صورت ترکیب و کربن و با اکسید های آهن و خاک رس می باشد. سنگ گچ ترکیب شده با کربن خاکستری و سنگ گچ ترکیب شده با اکسیدهای آهن بی رنگ ، زرد روشن و یا کبود و یا سرخ می باشد که بر حسب نوع اکسید های آهن این رنگها متفاوت است:

کوره های گچ پزی :

1. کوره های گچ پزی چاهی:

قدیمی ترین نوع کوره های گچ پزی در ایران نوع چاهی است که هم اکنون نیز در بسیاری از شهرها متداول می باشد.

در این نوع کوره ها که مانند تنوره است سنگ گچ را می پزند و آن را حرارت می دهند تا سنگ گچ پخته شود، محصول این کوره ها مرغوب نمی باشد

2. کوره تاوه ای:

این نوع کوره ها که دارای محصول یکنواخت می باشد تشکیل شده است از یک سینی بزرگ که سنگ آسیاب شده درآن میریزند.

خواص گچ ساختمانی :

1- زود گیر بودن 2- خاصیت ازدیاد حجم 3- مقاومت در برابر آتش سوزی 4- آکوستیک بودن 5- ارزان بودن 6- خاصیت پلاستیکی گچ 7- رنگ گچ 8- رنگ پذیری گچ

ملات گچ ساختمانی:

هر نوع ملاتی که بخواهیم بسازیم باید بعد از تعیین اجزاء تشکیل دهنده آن و مخلوط کردن آنها به آن اضافه کرده و دوباره ملات را مخلوط کنیم تا ملات یکنواخت گردد ولی برای ساختن ملات گچ و یا ملات گچ و خاک باید دانه های گچ یا گج و خاک را داخل آب بریزیم، بدین طریق که ابتدا مقدار کمی آب در استامبولی می ریزیم آن

گاه دانه های گچ و یاگچ و خاک را که قبلا به نسبت ضعیف مخلوط شده با دست درون آن می پاشیم تا کلیه دانه در مجاورت آب قرار گیرد. مقدار آبی که یک کیلوگرم پودر گچ احتیاج دارد تا ملات شود از لحاظ تئوری 2/0 لیتر است یعنی تقریبا 20% وزن گچ .

مصارف گچ :

گچ در ساختمان سازی برای ساختمانی سازان مصارف متعدد دارد از جمله ریختن رنگ ساختمان برای مشخص کرد اطراف زمین و پیاده کردن نقشه، ملات سازی، گچ و خاک ، سفید کاری و سنگ کاری که در مورد اخیر برای نگهداشتن سنگ بطور موقت در جای خود تا ریختن ملات پشت آن مورد مصرف دارد و در صنایع قالبسازی و ریخته گری برای قالب سازی مصرف می شود و در کارهای طبی برای شکسته بندی مورد نیاز است.

خواص گچ:

گچ علاوه بر دو خاصیت عمده که یکی زود گیری و دیگری ازدیاد حجم به هنگام سخت شدن است دارای خواص دیگری نیز می باشد.

از جمله آنکه اکوستیک است و در آتش سوزی مقاوم می باشد و ارزان و به فور یافت می گردد و دارای رنگی سفید و و خوش آینه است.

انبار کردن گچ:

اگر گچ بصورت فله ای در کارگاه موجود باشد باید بلافاصله مصرف گردد زیرا همانطور که قبلا شرح داده شد گچ میل ترکیبی بالایی با آب دارد و حتی رطوبت هوا را جذب می نماید و پس از مدتی فاسد می گردد یعنی در موقع مخلوط کردن آن با آب ازدیاد حجم پیدا نکرده و سخت نمی شود. ولی گچ پاکتی را اگر به طریقه صحیح انبار کنند به طوری که دور از رطوبت باشد می تواند حتی گچ را به مدت یکسال هم انبار نمود. برای انبار کردن گچ باید آنرا روی تخته هایی که حداقل از زمین 10 سانتی متر فاصله دارد بگذارید و فاصله پاکتهای گچ از دیوارهای انبار باید حداقل حدود 20 سانتیمتر باشد و بیش از 10 پاکت گچ را روی هم نچینید.